Skip to content

Innowacyjne Rozwiązania w Profilaktyce!

Odkryj kluczowe aspekty zdrowia psychicznego i naucz się skutecznych strategii utrzymania równowagi w codziennym życiu. Dowiedz się, dlaczego troska o swoje zdrowie psychiczne to kluczowy krok ku lepiej funkcjonującej szkole.

Leszek Dowgiałło rekomenduje

Według wszystkich dostępnych badań społecznych, widzimy, że sytuacja młodzieży i ich kondycja psychofizyczna wymagają zdecydowanych kroków.

Jako ośrodek czujący odpowiedzialność za nauczycieli oraz młodzież, od stycznia ruszamy z autorskimi warsztatmi skierowanymi do uczniów oraz rodziców. 

W naszej ofercie znajdują się również gminne i powiatowe konferencje profilaktyczne mające usystematyzować wiedzę kadry pedagogicznej na terenie organu prowadzącego. 

Ma to na celu ujednolicenie poziomu wiedzy oraz przyśpieszenia procesów profilaktycznych. Poza kadrą wykwalifikowanych profilaktyków, wsparciem będą dydkatycy, których zadaniem będzie zagospodarowanie obszaru uczniów zdolnych.

Takie kompleskowe rozwiązania mogą być w Twojej Gminie oraz szkole.

DYREKTOR DS. PROFILAKTYKI CENTRUM EDUKACJI I ROZWOJU PROGRESOWNIA

leszek.dowgiallo@progresownia.com.pl
511-599-600

Leszek Dowgiałło

DYREKTOR DS. PROFILAKTYKI CENTRUM EDUKACJI I ROZWOJU PROGRESOWNIA leszek.dowgiallo@progresownia.com.pl 511-599-600

ZADBAJMY RAZEM O KONDYCJĘ PSYCHICZNĄ

NAUCZYCIELE

Dla nauczycieli

profilaktyka-09
profilaktyka-09

Nauczyciel to jeden z ciekawszych zawodów. Wymaga wiele od osób pracujących w tym charakterze. Niemniej daje dużo satysfakcji. Nauczyciele korzystający z narzędzi, jakimi dysponują, potrafią zdziałać cuda i wryć się w świadomość uczniów i rodziców. Często wymaga się od nas więcej, niż naszym zdaniem możemy dać. Nierzadko tak jest. Dlatego chcemy poprzez szereg szkoleń i spotkań pokazać jak wykorzystywać narzędzia oraz stawiać pewne kompetencyjne granice, żebyśmy wiedzieli, gdzie i kiedy należy pokierować ucznia i jego rodzica. Dzięki temu staniemy się rewelacyjnym i skutecznym CZYNNIKIEM CHRONIĄCYM.

Szkolenia

Innowacyjne Rozwiązania w Profilaktyce!

Kompleksowe i interdyscyplinarne podejście do profilaktyki

Indywidualne podejście do każdej placówki (zarówno cena i jak dobór tematyki jest “szyta na miarę” poprzedzona badaniami potrzeb)

mozg 02

Kadra ekspercka (w tym tez Policja) wyspecjalizowana w zagadnieniach profilaktycznych

Wsparcie dla placówek nawet po zakończonym zleceniu! Szkoły biorące udział w naszych oddziaływaniach zapraszane są na nasze wydarzenia online i konsultacje eksperckie.

mozg 02

Kompleksowe i interdyscyplinarne podejście do profilaktyki

Kadra ekspercka (w tym tez Policja) wyspecjalizowana w zagadnieniach profilaktycznych

Indywidualne podejście do każdej placówki (zarówno cena i jak dobór tematyki jest “szyta na miarę” poprzedzona badaniami potrzeb)

Wsparcie dla placówek nawet po zakończonym zleceniu! Szkoły biorące udział w naszych oddziaływaniach zapraszane są na nasze wydarzenia online i konsultacje eksperckie.

Kategorie

Kryzys emocjonalny uczniów

profilaktyka-04

Samouszkodzenia

profilaktyka-05

Zaburzenia odżywiania

profilaktyka-08

Racjonalizacja pracy nauczyciala

profilaktyka-09

Klimat szkolny i praca na zasobach

profilaktyka-10

Kryzys emocjonalny uczniów

profilaktyka-04

Kryzys to słowo odmieniane ostatnimi czasy przez wszystkie przypadki. Czy wiemy, czym on jest? Jak sobie radzić? Do czego prowadzi? Podczas tego szkolenia dowiecie się, jak powstaje kryzys, co może go wywołać, jak opracować z klasą, w której kryzys wystąpił. Ważnym aspektem będzie też kwestia nauczyciela, co on powinien robić w trakcie kryzysu ucznia oraz po jego zakończeniu. O tej ostatniej kwestii tj. dbania o siebie niestety często zapominamy.

Aktualna sytuacja emocjonalna i społeczna dzieci i młodzieży
Jak powstaje kryzys i fazy kryzysu
Kryzys, a dobrostan nauczyciela
Praca z uczniem w kryzysie

samouszkodzenia

Kto z nas nie zna osoby lub nie słyszał o osobie dokonującej samouszkodzeń? A czy wiecie, skąd one się biorą? Jaką mają funkcje? Podczas tego szkolenia skupimy się na tym zagadnieniu. Odpowiemy sobie na pytanie m.in. czy jest teraz „moda” na samouszkodzenia, jak możemy rozpoznać, że uczeń dokonuje takich aktów, czy są samouszkodzenia werbalne. Rzecz jasna najważniejsze będzie rozpoznanie według trzech scenariuszy oraz rozmowa z uczniem, oraz rodzicem. Będą też sugestie jak zadbać o siebie po takiej interwencji.

Mechanizm powstania samouszkodzeń
Funkcja samouszkodzeń
Jak reagować na samouszkodzenia
Praca z uczniem i rodzicem
profilaktyka-05
profilaktyka-03

SAMOBÓJSTWA

Na hasło samobójstwo (zwłaszcza osoby młodej) chyba każdy reaguje zdenerwowaniem i strachem. W Polsce tego rodzaju zachowania niestety nie są incydentalne. Według raportów liczba prób samobójczych może sięgać 30000 rocznie! Są województwa, w których roczny wzrost dokonanych to 550%! Czy da się rozpoznać zamiary? Niestety nie zawsze. Powiemy wam, jak możemy minimalizować zachowania samobójcze uczniów w placówkach. Jak rozpoznawać, zapobiegać oraz jak rozmawiać z uczniami i rodzicami. Zajmiemy się też naszym dobrostanem. Z doświadczenia wiemy, że my jako nauczyciele nie zawsze potrafimy sobie z tym poradzić.

Procedury szkolne po podjęciu przez ucznia próby samobójczej (udanej oraz nieudanej)
Mechanizm powstawania kryzysu
Jak rozpoznawać symptomy kryzysu samobójczego
Proces samobójczy
Jak pracować z uczniem i rodzicem

DEPRESJA

Depresja to ciężka i bolesna choroba. Do 2030 roku ma być najczęściej diagnozowaną chorobą na świcie (według WHO). W każdym wieku może wyglądać inaczej. Chcielibyśmy przybliżyć wam ten aspekt. Jak rozpoznawać, jak nie mylić z innymi zaburzeniami i chorobami oraz to jak szkoła może wspierać. Im więcej czasu teraz na to poświęcimy, tym lepiej przygotujemy się na pomoc uczniom, ale też być może naszym kolegom i koleżankom z pracy.

Co muszę wiedzieć o depresji
Jak rozpoznawać symptomy depresji
Epizody depresyjne
Praca z uczniem z depresją
profilaktyka-07

ZABURZENIA ODŻYWIANIA

profilaktyka-08

Co raz więcej młodych osób chce być „motylkami”. Diagnozuje się więcej zaburzeń odżywiania. Wirtualny świat super szczupłych dziewczyn i mega wysportowanych chłopaków powoduje, że młode osoby nie odnajdują się w swojej skórze. Anoreksja, bulimia, bigoreksja, żarłoczność atypowa czy pica to są zaburzenia, z którymi młode osoby mogą się borykać. Jak im pomóc? Jak nieświadomie i w dobrej wierze możemy zaszkodzić uczniowi lub uczennicy? W tym szkoleniu chcemy wam o tym powiedzieć.

Anoreksja
Bulimia
Inne zaburzenia odżywiania
Praca z uczniem z zaburzeniami odżywiania
Wsparcie rodzica

RACJONALIZACJA PRACY  NAUCZYCIELA

Nie mam czasu na nic…Mam mnóstwo pracy… Nie mam czasu nawet na własną rodzinę… Brzmi znajomo? Podczas tego szkolenia chcemy dać praktyczne wskazówki jak nie dać się zwariować. Jak pracować jednocześnie dbać o dobrostan i swoje rodziny. Jak wyznaczać granice służbowe i jak je egzekwować. Damy Ci konkretne narzędzia do racjonalnej samoanalizy oraz powiemy jakie „dziwne” przekonania mamy w swoich głowach.

Nasze emocje – jak działają
Po odwróceniu
Autodestrukcyjne przekonania
Doborstan nauczyciela
Jak dokonać racjonalnej samoanalizy emocjonalnej
profilaktyka-09

KLIMAT SZKOLNY I PRACA NA ZASOBACH

profilaktyka-10

Wiesz, że klimat, jaki panuje w szkole, ma wpływ na poziom nauki oraz zachowania uczniów i nauczycieli? Myślę, że tak. A czy wiesz, jak zadbać o taki klimat? Podczas tego szkolenia będziemy chcieli zwrócić Twoją uwagę na te aspekty. Omówimy zagadnienie kompleksowo.

Dlaczego dbać o klimat w szkole?
Kto odpowiada za klimat w placówce?
Jak zadbać o klimat między uczniami?
Jak zadbać o klimat wśród dorosłych.
profilaktyka-13

Konferencje profilaktyczne

Chcesz zadbać kompleksowo o profilaktykę w swoim otoczeniu? Konferencja (czy to na terenie gminy, powiatu czy województwa) jest doskonałym rozwiązaniem. Możemy ergonomicznie przekazać wiedze większemu gronu odbiorców, co zaoszczędzi zarówno czas, jak i pieniądze. Dodatkowym atutem jest możliwość zaproszenia rodziców na drugi panel, co pomoże nam skuteczniej realizować nasze zadania. Zachęcamy do kontaktu.

leszek.dowgiallo@progresownia.com.pl
511-599-600

Często zadawane pytania

Skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz 

  Chcę zoorganizować:  Pola wielokrotnego wyboru  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Miejscowość


  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Miejscowość

  Partner technologiczny

  MENU

  PLACÓWKA

  PROFIL

  SOCIAL MEDIA

  0
  Twój koszyk jest pusty!

  Przejdź do strony sklepu

  Sklep