Innowacyjne Rozwiązania w Profilaktyce!
Odkryj kluczowe aspekty zdrowia psychicznego i naucz się skutecznych strategii utrzymania równowagi w codziennym życiu. Dowiedz się, dlaczego troska o swoje zdrowie psychiczne to kluczowy krok ku lepiej funkcjonującej szkole.
Leszek Dowgiałło rekomenduje
Według wszystkich dostępnych badań społecznych, widzimy, że sytuacja młodzieży i ich kondycja psychofizyczna wymagają zdecydowanych kroków.
Jako ośrodek czujący odpowiedzialność za nauczycieli oraz młodzież, od stycznia ruszamy z autorskimi warsztatmi skierowanymi do uczniów oraz rodziców.
W naszej ofercie znajdują się również gminne i powiatowe konferencje profilaktyczne mające usystematyzować wiedzę kadry pedagogicznej na terenie organu prowadzącego.
Ma to na celu ujednolicenie poziomu wiedzy oraz przyśpieszenia procesów profilaktycznych. Poza kadrą wykwalifikowanych profilaktyków, wsparciem będą dydkatycy, których zadaniem będzie zagospodarowanie obszaru uczniów zdolnych.
Takie kompleskowe rozwiązania mogą być w Twojej Gminie oraz szkole.
Leszek Dowgiałło
ZADBAJMY RAZEM O KONDYCJĘ PSYCHICZNĄ
Dla nauczycieli
Nauczyciel to jeden z ciekawszych zawodów. Wymaga wiele od osób pracujących w tym charakterze. Niemniej daje dużo satysfakcji. Nauczyciele korzystający z narzędzi, jakimi dysponują, potrafią zdziałać cuda i wryć się w świadomość uczniów i rodziców. Często wymaga się od nas więcej, niż naszym zdaniem możemy dać. Nierzadko tak jest. Dlatego chcemy poprzez szereg szkoleń i spotkań pokazać jak wykorzystywać narzędzia oraz stawiać pewne kompetencyjne granice, żebyśmy wiedzieli, gdzie i kiedy należy pokierować ucznia i jego rodzica. Dzięki temu staniemy się rewelacyjnym i skutecznym CZYNNIKIEM CHRONIĄCYM.
Szkolenia
Innowacyjne Rozwiązania w Profilaktyce!
Kategorie
Kryzys emocjonalny uczniów
Samouszkodzenia
Samobójstwa
Depresja
Zaburzenia odżywiania
Klimat szkolny i praca na zasobach
Racjonalizacja pracy nauczyciala
Kryzys emocjonalny uczniów
Kryzys to słowo odmieniane ostatnimi czasy przez wszystkie przypadki. Czy wiemy, czym on jest? Jak sobie radzić? Do czego prowadzi? Podczas tego szkolenia dowiecie się, jak powstaje kryzys, co może go wywołać, jak opracować z klasą, w której kryzys wystąpił. Ważnym aspektem będzie też kwestia nauczyciela, co on powinien robić w trakcie kryzysu ucznia oraz po jego zakończeniu. O tej ostatniej kwestii tj. dbania o siebie niestety często zapominamy.
samouszkodzenia
Kto z nas nie zna osoby lub nie słyszał o osobie dokonującej samouszkodzeń? A czy wiecie, skąd one się biorą? Jaką mają funkcje? Podczas tego szkolenia skupimy się na tym zagadnieniu. Odpowiemy sobie na pytanie m.in. czy jest teraz „moda” na samouszkodzenia, jak możemy rozpoznać, że uczeń dokonuje takich aktów, czy są samouszkodzenia werbalne. Rzecz jasna najważniejsze będzie rozpoznanie według trzech scenariuszy oraz rozmowa z uczniem, oraz rodzicem. Będą też sugestie jak zadbać o siebie po takiej interwencji.
SAMOBÓJSTWA
Na hasło samobójstwo (zwłaszcza osoby młodej) chyba każdy reaguje zdenerwowaniem i strachem. W Polsce tego rodzaju zachowania niestety nie są incydentalne. Według raportów liczba prób samobójczych może sięgać 30000 rocznie! Są województwa, w których roczny wzrost dokonanych to 550%! Czy da się rozpoznać zamiary? Niestety nie zawsze. Powiemy wam, jak możemy minimalizować zachowania samobójcze uczniów w placówkach. Jak rozpoznawać, zapobiegać oraz jak rozmawiać z uczniami i rodzicami. Zajmiemy się też naszym dobrostanem. Z doświadczenia wiemy, że my jako nauczyciele nie zawsze potrafimy sobie z tym poradzić.
DEPRESJA
Depresja to ciężka i bolesna choroba. Do 2030 roku ma być najczęściej diagnozowaną chorobą na świcie (według WHO). W każdym wieku może wyglądać inaczej. Chcielibyśmy przybliżyć wam ten aspekt. Jak rozpoznawać, jak nie mylić z innymi zaburzeniami i chorobami oraz to jak szkoła może wspierać. Im więcej czasu teraz na to poświęcimy, tym lepiej przygotujemy się na pomoc uczniom, ale też być może naszym kolegom i koleżankom z pracy.
ZABURZENIA ODŻYWIANIA
Co raz więcej młodych osób chce być „motylkami”. Diagnozuje się więcej zaburzeń odżywiania. Wirtualny świat super szczupłych dziewczyn i mega wysportowanych chłopaków powoduje, że młode osoby nie odnajdują się w swojej skórze. Anoreksja, bulimia, bigoreksja, żarłoczność atypowa czy pica to są zaburzenia, z którymi młode osoby mogą się borykać. Jak im pomóc? Jak nieświadomie i w dobrej wierze możemy zaszkodzić uczniowi lub uczennicy? W tym szkoleniu chcemy wam o tym powiedzieć.
KLIMAT SZKOLNY I PRACA NA ZASOBACH
Wiesz, że klimat, jaki panuje w szkole, ma wpływ na poziom nauki oraz zachowania uczniów i nauczycieli? Myślę, że tak. A czy wiesz, jak zadbać o taki klimat? Podczas tego szkolenia będziemy chcieli zwrócić Twoją uwagę na te aspekty. Omówimy zagadnienie kompleksowo.
RACJONALIZACJA PRACY NAUCZYCIELA
Nie mam czasu na nic…Mam mnóstwo pracy… Nie mam czasu nawet na własną rodzinę… Brzmi znajomo? Podczas tego szkolenia chcemy dać praktyczne wskazówki jak nie dać się zwariować. Jak pracować jednocześnie dbać o dobrostan i swoje rodziny. Jak wyznaczać granice służbowe i jak je egzekwować. Damy Ci konkretne narzędzia do racjonalnej samoanalizy oraz powiemy jakie „dziwne” przekonania mamy w swoich głowach.
Szkolenia
Warsztaty
Zapraszamy do organizacji warsztatów skierowanych do nauczycieli, rodziców i uczniów! W ramach naszego programu edukacyjnego organizujemy spotkania, podczas których będą mieli Państwo okazję zdobyć nowe umiejętności, dzielić się doświadczeniami oraz tworzyć inspirujące środowisko nauki. Warsztaty obejmują tematy związane zarówno z profilaktyką, jak i rodzicielską rolą we wspieraniu rozwoju dzieci.
Zapraszamy do nawiązania współpracy aby razem budować lepszą przyszłość edukacyjną!
Konferencje profilaktyczne
Chcesz zadbać kompleksowo o profilaktykę w swoim otoczeniu? Konferencja (czy to na terenie gminy, powiatu czy województwa) jest doskonałym rozwiązaniem. Możemy ergonomicznie przekazać wiedze większemu gronu odbiorców, co zaoszczędzi zarówno czas, jak i pieniądze. Dodatkowym atutem jest możliwość zaproszenia rodziców na drugi panel, co pomoże nam skuteczniej realizować nasze zadania. Zachęcamy do kontaktu.
Często zadawane pytania
Skontaktuj się z nami!
Wypełnij formularz