.

.

.

.

Nasza kadra

Agnieszka Jankowiak-Maik Trenerka

Nauczycielka dyplomowana historii i wos, blogerka edukacyjna, znana w sieci jako „Babka od histy”. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, wyróżniona w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017, dwukrotna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Poznania. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tutorka, trenerka Odysei Umysłu, liderka programów „Mobilny historyk”
i „Mobilny wosowiec” wydawnictwa Operon, członkini Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej Juniorów, autorka licznych publikacji dydaktycznych
i naukowych, członkini społeczności Superbelfrzy. Publicystka i redaktorka portali Ciekawostki Historyczne, Twoja Historia, Lubimy Czytać. Jedna z inicjatorek
i organizatorek Narady Obywatelskiej o Edukacji – największych konsultacji społecznych w dziedzinie edukacji po 1989 roku. Działaczka na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, popularyzatorka kobiecej strony historii. Uczestniczka debat edukacyjnych i wydarzeń na Festiwalu Malta, Pol`n`rock Festiwal, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, na kongresach Zmiana Edukacji, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i innych.
Zwolenniczka korczakowskiego podejścia do edukacji, wierzy, że nauka poprzez zabawę jest najbardziej skuteczna. Współpracuje z organizacjami młodzieżowymi, m.in. z Europejskim Parlamentem Młodzieży i Młodzieżową Radą Miasta Poznania. Organizatorka licznych akcji społecznych, w tym cyklu „Debata w teatrze”
i „Powtórka w parku”, Łańcuchów światła dla nauczycieli, warsztatów i powtórek dla maturzystek i maturzystów. Autorka materiałów dydaktycznych i ambasadorka akcji „Gdzie są nasze patronki” banku BNP Paribas.
Uwielbia podróże, popkulturę, seriale na Netflixie, gry na Xboxie, pochłania” ogromne ilości inspirujących książek.

a.jankowiak-maik@progresownia.com.pl

Najważniejsze tematy szkoleń rad pedagogicznych:

1. O ważnej sztuce dyskusji w edukacji (debaty, dyskusje, panele, konsultacje).

2. Kompetencje przyszłości kluczem do sukcesu uczennic i uczniów.

3. Herstoria w edukacji, czyli dlaczego potrzebujemy kobiet.

4. Edukacja obywatelska w praktyce.

5. Partycypacja młodzieżowa.

6. Budowanie pewności siebie u uczennic i uczniów.

7. Opiekun/ka Samorządu Uczniowskiego w praktyce.

8. Praca metodą projektu krok po kroku.

9. Gry i gamifikacja w edukacji.

Formularz kontaktowy W celu wysłania wiadomości wypełnij obowiązkowe pola.

Moje kursy