.

Dariusz Martynowicz - Nauczyciel Roku 2021!

Dzisiaj po raz 19. “Głos Nauczycielski” przyznał tytuł Nauczyciela Roku. Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim statuetkę najlepszego nauczyciela 2021 odebrał Dariusz Martynowicz – polonista w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, trener i dyrektor Centrum Edukacji i Rozwoju –  PROGRESOWNIA.

Dariusz Martynowicz nauczycielem roku 2021

źródło: Facebook.com

Podczas przemowy podkreślił, że: 

Spotykamy się po to, żebyśmy zobaczyli, czym sami nie jesteśmy, dlatego tak ważne jest dla mnie nie tylko to, co robię w mojej klasie. Ważna jest dla mnie polska szkoła, która, chciałbym, by była miejscem spotkania z każdym różnym człowiekiem.

Dariusz Martynowicz  na co dzień prowadzi autorski program nauczania oparty na myśleniu wizualnym w edukacji z elementami matematyki i programowania. Podczas pracy w  V LO w Krakowie  stworzył interdyscyplinarny zespół złożony z uczniów klasy humanistycznej oraz algorytmicznej. W ogólnopolskich zawodach algorytmicznych te drużyny osiągnęły najlepsze wyniki w kraju. Był również  koordynatorem pilotażowego programu Izby Architektów RP “Kształtowanie Przestrzeni”, dzięki temu wprowadził na swoje lekcje elementy edukacji architektonicznej.

Konkurs Nauczyciel Roku organizuje od 2002 r. tygodnik “Głos Nauczycielski”. Kandydatów do tytułu zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne.
Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego wyłoniło łącznie 13 Nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku 2021 wśród niech znalazła się również Anna Konarzewska trenerka Progresowni.
Podczas konkursu został również wyłoniony Nauczyciel Jutr@, a w finale konkursu znalazły się trenerki:

Nauczyciel Jutr@ to konkurs po razy pierwszy organizowany, którego współorganizatorami są “Głos Nauczycielski” wraz z Fundacją Orange.

Gratulujemy wszystkim nominowanym oraz nagrodzonym.