Nasza kadra

Dorota Uchwat-Zaród Trenerka

Nauczycielka języka angielskiego w III LO w Tarnowie, absolwentka filologii angielskiej UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Public Relations Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2015 r. nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Edukatorka programu wspierania bezpieczeństwa cyfrowego “Cyberbezpieczni”, autorka artykułów metodycznych w periodykach dla nauczycieli oraz uczestniczka projektu “Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej”. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Właścicielka Centrum Szkoleń i Innowacji EDUSPACE oraz tłumacz przysięgły języka angielskiego. Współzałożycielka Stowarzyszenia Tarnowska Akademia Nauki. Ekspertka i trenerka w projekcie Akademia Edukacji Hybrydowej, oferującym wsparcie merytoryczne i psychologiczne dla nauczycieli prowadzących edukację hybrydową i zdalną. Autorka artykułów w takich magazynach jak: Dyrektor Szkoły, Języki Obce w Szkole. Występowała na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli: Inspir@cje 2015 w Warszawie, Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów, EduMocOnline 2016. Prywatnie mama dwójki nastolatków, miłośniczka podróży, pieszych wędrówek, tai-chi i jogi.

 

d.uchwat-zarod@progresownia.com.pl

Najważniejsze tematy szkoleń rad pedagogicznych:

  1. Growth Mindset, czyli jak wspierać nastawienie na rozwój w sobie i w uczniach, aby chętniej podejmowali wyzwania i nie bali się porażek. 
  2. Jak motywować uczniów? Pomysły, inspiracje, narzędzia. 
  3. Aktywne metody w elastycznych przestrzeniach uczenia się. Dynamiczne formaty “odkrzesłowienia” uczniów.
  4. Godzina Geniuszu – jak zwiększyć motywację wewnętrzną ucznia. Sprawdzone pomysły do wykorzystania.  w praktyce.
  5. Wykorzystanie podcastów w pracy i rozwoju zawodowym nauczyciela. Uczenie przez tworzenie. 6. Jak dbać o swój dobrostan i dobrostan uczniów w edukacji zdalnej (i nie tylko)? 
  6. Jak dbać o swój dobrostan i dobrostan uczniów w edukacji zdalnej (i nie tylko)?
  7. Przestań popełniać te same błędy. Bądź kreatywny! Popełniaj nowe! Praca w szkolekulturą błędu.
  8. Przeciętna klasa? Sposoby aktywizowania, motywowania  i oceniania uczniów. 
  9. Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w modelu stacjonarnym, zdalnym i hybrydowym z wykorzystaniem narzędzi Google i MS Office.
  10. Projekty Pasji. Kształtowanie kompetencji kluczowych i wspieranie motywacji wewnętrznej poprzez wykorzystanie metody projektów.
  11. Praca w chmurze. Uczeń jako aktywny twórca wiedzy.
  12. Zastosowanie TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych)  w pracy nauczyciela w trybie stacjonarnym i zdalnym (wersja dla nauczycieli średniozaawansowanych).
  13. Zastosowanie TIK (Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych) w pracy nauczyciela języków obcych w trybie  stacjonarnym i zdalnym (wersja dla nauczycieli średniozaawansowanych). 
  14. Platformy i zasoby wspierające pracę nauczyciela języków obcych w trybie zdalnym i stacjonarnym.

Formularz kontaktowy W celu wysłania wiadomości wypełnij obowiązkowe pola.